Test równomierności wysiewu

Dodano: 2021-02-19 14:05:49


18 lutego w Hali wysiewu należącej do GRUPY SIPMA, w obecności mediów, odbyło się porównanie rozsiewaczy kilku topowych producentów - SIPMA, UNIA GROUP, AMAZONE, RAUCH.

W ten szczególny dla nas dzień, mieliśmy okazje zaprezentować jedyną w Polsce Halę wysiewu wyposażoną w zaawansowaną aparaturę pomiarową oraz laboratorium badawcze, a także pokazać, jak na przestrzeni lat rozwijamy jeden z produktów naszej firmy - rozsiewacze nawozów.

Wydarzenie przeprowadziliśmy wspólnie z R&D Centre INVENTOR Sp. z o.o. - spółką należącą do GRUPY SIPMA, zatrudniającą profesjonalny zespół konstruktorów, technologów i badaczy, którzy korzystają z nowoczesnego parku badawczego.

Rynek rozwija się dynamicznie a klient staje się coraz bardziej sprecyzowany w swoich potrzebach. Oferta wszystkich producentów ujednolica się, przez co wybicie się ponad ogół możliwe jest jedynie poprzez indywidualne podejście do potrzeb klienta.

Do porównań wytypowaliśmy gamę rozsiewaczy o pojemności do 2 000 litrów. W trakcie prezentacji poszczególnych maszyn porównywane były kluczowe parametry ich pracy, tj.:

• Równomierność wysiewu;
• Wysiew graniczny;
• Ergonomia użytkowania.

W swoich działaniach kierujemy się uczciwością - jest to zawsze podstawą kontaktów biznesowych ze wszystkimi naszymi partnerami, dlatego w celu uzyskania niezależnej opinii o produktach oraz oceny jakości przeprowadzanych przez nas testów zaprosiliśmy przedstawicieli wymienionych producentów, którzy z przyczyn od nas niezależnych nie wzięli udziału w pokazach. Aby zapobiec stronniczości oceny produktów, pokazy odbyły się w obecności mediów oraz użytkowników poszczególnych maszyn.

Rzetelne porównanie rozsiewaczy umożliwiło nam w pełni skomputeryzowane stanowisko do badań wysiewu.

Stanowisko pomiarowe w Hali wysiewu posiada szereg pojemników na nawóz o konstrukcji i ustawieniu zgodnym z wymogami normy. Rozsiewacze z nawozem przemieszczały się w poprzek linii pojemników z określoną prędkością na specjalnie zbudowanej platformie sterowanej elektronicznie. Pomiar masy nawozu w pojemnikach odbywał się automatycznie z wykorzystaniem elektronicznego układu pomiarowego, który jednocześnie obliczał określone parametry oraz przedstawiał wyniki w postaci wykresów.

Wszystkie maszyny wysiewały jednakową dawkę nawozu - 160 kg/h, przy szerokości roboczej 18 metrów.

Wyniki porównań poznają Państwo w artykułach prasowych, które będziemy udostępniać na swoim profilu na Facebooku: facebook.com/SIPMASA.

SIPMA S.A.

SIPMA S.A.
ul. Budowlana 26
20-469 Lublin, Polska
tel. (+48) 81 44 14 400

Dołącz do newslettera
Po rejestracji otrzymywać będą Państwo informacje na temat wprowadzanych promocji oraz nowości produktowych, uczestnictwa
w targach i pokazach naszych maszyn w pracy oraz wiele innych ciekawych informacji
o SIPMA S.A.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
Zamknij