Strona główna :: Usługi :: Wycinanie laserowe blach

Wycinanie laserowe blach

 

SIPMA S.A. oferuje na skalę przemysłową usługi wycinania laserowego blach
i kształtowników. Nasza przygoda z wycinarkami laserowymi rozpoczęła się w 1995 roku, kiedy to jako jedna z pierwszych firm w Polsce zakupiliśmy wycinarkę laserową renomowanej firmy TRUMPF o mocy rezonatora 1500 W i rozmiarach stołu roboczego 1500 x 3000 mm.

Aktualnie posiadamy trzy wycinarki laserowe 2D do blach firmy TRUMPF o mocach rezonatora od 3000 W do 5000 W umożliwiające obróbkę blach:

  • ze stali konstrukcyjnych do 25 mm
  • ze stali nierdzewnych do 20 mm
  • z aluminium do 12 mm

w arkuszach o max. wymiarach 2000 x 6000 mm.

Zastosowanie oprogramowania TruTops pozwala na uzyskanie dużej dokładności cięcia (0,05 - 0,1 mm w zależności od jakości i grubości obrabianego materiału) oraz 100% powtarzalności detali przy maksymalnym wykorzystaniu powierzchni dostępnego arkusza blachy i pełnej kompatybilności z popularnymi programami klasy CAD.

Rozważając zastosowanie technologii cięcia laserowego należy pamiętać, że technologia ta zapewnia dużą elastyczność utrzymania profilu produkcyjnego przy braku kosztów dodatkowego oprzyrządowania produkcyjnego, uzyskanie dowolnie skomplikowanych kształtów, wąską strefę przegrzania materiału w obrębie linii cięcia oraz gładką i czystą powierzchnię linii cięcia,
w większości przypadków nie wymagającą dalszej obróbki skrawaniem, a tym samym znacznie obniża koszty produkcji.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami prosimy o kontakt.