Strona główna :: Usługi :: Tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne

 

 SIPMA S.A. oferuje usługi w zakresie przetwórstwa tworzyw wielkocząsteczkowych dotyczące szczególnie wytwarzania elementów w technologii rozdmuchiwania nieswobodnego w formie oraz wtrysku wysokociśnieniowego. W bieżącej produkcji stosować możemy tworzywa należące do grup: PP, PE, PA, POM, ABS. Zamówienia dotyczące wykonania elementów z tworzyw sztucznych realizujemy korzystając zarówno z powierzonych przez klienta form wtryskowych jak również oferujemy możliwość wykonania i nadzoru całego procesu wytwórczego formy w naszej wewnętrznej narzędziowni.

W procesach produkcyjnych wykorzystujemy wtryskarki polskiej produkcji firmy Ponar Żywiec, dysponujące skokową objętością wtrysku 402 cm3 o maksymalnej gramaturze wtrysku dochodzącej do 362 g. Wtryskarki dysponują płytami do mocowania o gabarytach  710 x 710 mm powalającymi na mocowanie form o wysokościach od 150 do 500 mm przy maksymalnej sile zamykania formy 1750 kN.

Elementy cienkościenne wykonywane są na rozdmuchiwarce typu GM 5001 firmy GDK, umożliwiającej uzyskiwanie produktów
o maksymalnych gabarytach 200 x 280 x 380 mm przy sile zamykania wynoszącej 96 kN. Urządzenie to umożliwia zastosowanie form o wymiarach 300 x 400 x 240 mm.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami prosimy o kontakt.