Strona główna :: Produkty :: Prasa silosująca

Prasa silosująca

SIPMA PL 7000 SILO
 
NOWY PRODUKT

Prasy silosujące są podstawowymi maszynami w technologii zakiszania pasz w rękawach foliowych. Ich funkcjonalność sprawia, że znajdują zastosowanie w gospodarstwach na całym świecie.

Prasa silosująca SIPMA PL 7000 SILO przeznaczona jest do wysoko skompresowanego napełniania rękawów foliowych o długości do 75 m i średnicy 2,7 m materiałem przeznaczonym do produkcji kiszonki. Do napełniania rękawów można stosować m.in. zielonkę z kukurydzy, mokre ziarno, trawę (zielonkę pastwiskową), lucernę i koniczynę, wysłodki buraczane czy młóto browarnicze.

Dzięki całkowitemu i równomiernemu wypełnieniu rękawa foliowego, użytkownik ma możliwość uzyskania wysokiej jakości paszy przy jednoczesnej minimalizacji strat zakiszanego materiału. Doskonałe ubicie materiału roślinnego w rękawie gwarantuje uzyskanie trwałej kiszonki.

Mobilność prasy zapewnia dużą elastyczność w zakresie miejsca składowania zakiszanego materiału.

Szeroki podajnik taśmowy gwarantuje łatwy załadunek materiału z urządzenia transportującego oraz dużą swobodę w zakresie rodzaju zakiszanej paszy.

Rotor wraz z hydraulicznym układem hamującym zapewnia bardzo dobre ubicie zakiszanej masy, co gwarantuje beztlenowe warunki zakiszania i prawidłowy przebieg procesu fermentacji.

Wymienne nakładki zębów rotora pozwalają na wydłużenie żywotności maszyny.

Rękawy foliowe sprawiają, że powierzchnia wybierania pasz jest znacznie mniejsza niż powierzchnia wybierania kiszonki z silosów. Dzięki temu, kiszonka nie psuje się podczas otwierania rękawa i wybierania z niego paszy.

Aplikator substancji zakiszających daje możliwość dodania i dobrego wymieszania konserwantów podczas samego pakowania do rękawa.

Prasa silosująca SIPMA PL 7000 SILO

 

Technologia zakiszania prasą silosującą zmniejsza koszty jednostkowe w stosunku do zakiszania w silosach, eliminując konieczność ugniatania materiału oraz ryzyko inwestycyjne związane z budową silosu.

Elektrohydrauliczny blok obsługujący wszystkie elementy robocze maszyny, zapewnia stałe i optymalne wykonywanie funkcji maszyny.

Komputer pokładowy jest odpowiedzialny za sterowanie i nadzór nad przebiegiem cyklu napełniania rękawa zakiszanym materiałem.

Funkcje komputera pokładowego:

  • sterowanie każdym z elementów roboczych maszyny,
  • wykonywanie automatycznego cyklu pracy maszyną,
  • kontrola równomierności wypełnienia rękawa poprzez zapewnienie stałej prędkości przenośnika dozującego materiał,
  • wizualizacja aktualnie realizowanej operacji.

 

 

Produkt na zamówienie.

Wyraź swoją opinię o produkcie

Model   PL 7000 SILO
Średnica rękawa foliowego m

2,7

Maksymalna długość rękawa  m 75
Pojemność aplikatora l
60
Szerokość podajnika mm 2600
Wydajność pomp hydraulicznych ciągnika l/min
100 - 150
Prędkość obrotowa WOM obr/min 1000
Maksymalna prędkość
 km/h 20
Zapotrzebowanie mocy kW (KM)
160 (218)
Wymiary w pozycji roboczej
   
długość mm 5800
szerokość mm 5600
wysokość mm 2960
Wymiary w pozycji transportowej    
długość mm 7360
szerokość mm 2560
wysokość mm 3500
Masa kg 6500
Lp. Nazwa dokumentu Rozmiar
1Karta Produktu_Finansowanie SIPMA0,56 MB
2Katalog Produktów SIPMA31,50 MB