Strona główna :: Usługi :: Obróbka plastyczna

Obróbka plastyczna

 

 Dążąc do kompleksowej obsługi naszych klientów oferujemy usługi w zakresie tłoczenia, wykrawania, gięcia oraz innych operacji z zakresu obróbki plastycznej wykonywanych na zimno oraz gorąco. Dysponujemy szeregiem pras korbowych, mimośrodowych oraz hydraulicznych o nacisku od 250 do 6300 kN o maksymalnych gabarytach stołu roboczego do 1800 x 2100 mm. Bogato wyposażony wydział regeneracji oraz produkcji oprzyrządowania specjalnego umożliwia wykonanie lub dostosowanie posiadanych przyrządów specjalnych (tłoczniki, wykrojniki, giętaki itp.) do indywidualnych potrzeb klienta.

W zakresie obróbki plastycznej blach oferujemy gięcie na specjalistycznych sterowanych numerycznie prasach krawędziowych o nacisku od 1750 do 3200 kN zapewniających wysoką dokładność i powtarzalność wykonywanych elementów. Jako jedna z nielicznych firm możemy pochwalić się systemem pras krawędziowych pracujących w układzie TANDEM. Maksymalna długość linii gięcia dla dowolnego detalu w tym systemie wynosi aż 6000 mm. Dokładność gięcia nadzorowana jest przez układ Easy-Form-Laser zapewniający laserowy pomiar kąta w trakcie całego procesu gięcia. Zastosowanie oprogramowania Cadman-B umożliwia wirtualną analizę całego procesu gięcia łącznie z doborem odpowiednich narzędzi dla założonych wymagań konstrukcyjnych.

Uzupełnieniem procesów obróbki plastycznej jest możliwość cięcia blach na sterowanych numerycznie nożycach gilotynowych, pozwalających na cięcie arkuszy o grubości do 16 mm i szerokości do 3000 mm, a także możliwość zwijania na sterowanej numerycznie zwijarce firmy ROUNDO umożliwiającej obróbkę blach o grubościach do 6 mm przy szerokości arkusza do 1500 mm
i minimalnym promieniu zwijania nie mniejszym niż r=90 mm.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami prosimy o kontakt.